Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trochu jiný pohled na své tělo

 

POKUD SE VÁM ZDAJÍ PÍSMENKA MALÁ, ZMÁČKNĚTE CTRL A DRŽTE A TOČTE KOLEČKEM NA MYŠI K SOBĚ, PÍSMENKA SE ZVĚTŠÍ A LÉPE SE ČTE.

1. Odpoutejte se od emocí a pocitů. Emoce - já to nedokážu, jsem zoufalá, že budu muset něco změnit a stresuje mne to, jak to vše realizuji, bojím se již dopředu a podobné - jsou zbytečné a ničemu neprospívající.

2. Řekněte si - já to chci vyzkoušet z těchto důvodů, dívejte se na důležitost těch důvodů, nedívejte se na obtíže. každý člověk v životě překoná mnohé překážky, takže zkušenosti jistě máte.Málo platné, doba je taková, že člověk, který je zdravější a energičtější, má více možností uplatnění a lépe se mu žije. Proč tedy s sebou tahat batohy tuku navíc???

3. Dívejte se na své tělo zvenku, je to určitý mechanismus, jak s ním budeme zacházet, tak bude kvalitně a dlouho fungovat. Přece každý den používáte různé přístroje, každý má návod k použití, no a tělo je takový přístroj také, protože jsou někteří lidé neznalí jeho fungování, jsou nemocní, mají nadváhu a předčasně umírají. Stejuně i přístroj stavěný na určitou nosnost, když j soustavně přetěžován, odchází předčasně na smetiště.

4. Jaké je vaše tělo?Jak se mu daří? Je to stroj, ve kterém žije vaše vědomí, když nebude funkční, zanikne s velkou pravděpodobností existence vašeho vědomí zde a v tomto čase.

Píši to tak obšírně, abych se nedotkla nikoho, podle mne si každý může věřit čemukoli, ale nesmí s tím obtěžovat ostatní lidi.

5. Oběhový systém těla- srdce je vám dáno úměrné ideálnímu tělu, tedy tělu bez nadváhy, my papáme a papáme, máme se dobře, telka je náš kamarád a pohyb je nepřítel. Tělo už není ideální, ale zvětšuje se, tkáně potřebují prokrvovat, ale cévy se pomalu ucpávají usazeninami.
Chudák srdce nechce , aby to velké a těžké tělo zemřelo, začne bojovat o přežití. Čerpá krev rychleji a vystřikuje ji do usazeninami zúžených cév pod větším tlakem. No a my máme vysoký tlak, bereme léky na úpravu tlaku, rozšiřování cév, rudneme v obličeji. Hlavně muži bývají při obezitě  nechutní, často se jim ještě zvyšuje produkce některých hormonů a vypadávají jim více vlasy, tvoří se jim lalok pod bradou a těhotenské  břicho. Ženy zase po určitém zvětšení těla připomínají spíš muže, křehká krása a elegance se vytrácí.

6. Trávení a metabolismus - každý stroj, který není přetěžovaný jednorázovým náporem , vydrží déle, motor , který přehříváme tůrováním, odejde dřív. No a všechny orgány zažívání potřebují menší porce a pravidelně, aby si v klidu pracovaly a opotřebovávaly se minimálně. Když půjdete na večeři s někým milým, dáte si něco smaženého s hranolkami a tatarkou a nějaký alkohol, vaše tělo bude mít přímo prasklé těsnění pod hlavou a pro dva další dny se motor skoro zadře, poškodí se játra, žaludek se překyselí se žaludek a sliznice bude alkoholem poškozená. Sice vám tam bylo dobře a jídlo i pití vám chutnalo, ale ukrátili jste si aktivní život, pákáte na sebe kornatění cév, odumírání buněk v mozku a ucpávání cév cholesterolem, to se staráte o své tělíčko, co?

7. Tělo řídí mozek - tedy je to vypínač, zapínač a ředitel dohromady. Ten musí zůstávat bystrý, dávejte přednost potravinám , které zlepšují jeho činnost a nepodporují kornatění cév. Číhá na nás zapomínání a ten Němec, co všechno schovává. Mozek sice potřebuje bílkoviny, ale nemusí mít nasycené mastné kyseliny. Tučná jídla, smažená jídla a slaná jídla podporují ucpávání a křehnutí cév v mozku. Zúžené tepny vedou k horšímu zásobování mozku kyslíkem a tím ke zpomqlování a zhoršování jho činností. Mozek se musí cvičit, berte a vítejte každou změnu ve vašem žibotě, nutí vás přemýšlet a efektivizovat zaběhnuté postupy, vytrhuje vás z otupění. vynikající je zelenina, ovoce  a ryby.

8. Pečujte o své tělo s láskou - jiné zatím nemáte, nelámejte nad ním hůl a nevzdávejte se, vypište si zdravé potraviny, vypište si vedle potraviny, které máte rádi, ještě vedle ty , které nejčastěji jíte. Když zjistíte velké rozdíly, řešte to, jinak se váš stroj opotřebí, součástky přestanou pracovat, nedejte se vláčet chutěmi a za každou potravinou si představte, jak působí na tělo, co mu dává kladného a záporného. Pečujte o tělo i povrchově, nemusí být každý nejkrásnější, ale může být upravený, voňavý  a elegantní, vkusně oblečený. Takoví lidé jsou nám všem příjemní.

9. Pohybový aparát - je to taková nosná konstrukce, je stavěný i s klouby na určitou zátěž, stejně jako naše srdce příroda nám jej dala na ideální váhu k naší výšce. I vozík na auto má svoji nosnost, když jej budeme soustavně přetěžovat a nebudeme se o něj starat, jednou nám může prasknout při jízdě třeba náprava nebo se vylomit kolo. Automatická pračka má také svoji maximální náplň třeba 5kg, když tam budete soustavně dávat 8kg, co se stane? Poškodí se. Váhu a výšku střelím podle sebe, moje tělo je vysoké 168cm, je konstruované na 68 - 70 kg váhy, já jsem na ničím nepřemýšlela, byla zabedněná a přetěžovala své klouby a páteř 94kg, kdybych nezhubla, utčitě bych se za čas se zlou potázala.

Co všechno obezita způsobuje?

Obezita působí mnohem více potíží, než si možná myslíme. Kromě komplexních kardiovaskulárních potíží a poruch metabolismu, které rozebereme dále, to může být třeba spánková apnoe. Vzniká tak, že tuk tlačí na dýchací ústrojí a způsobuje krátké zástavy dechu. V těle se hromadí oxid uhličitý, který způsobuje výraznou spavost a únavu během dne. Při dlouhodobém působení může dojít k pravostrannému srdečnímu selhání, plíce se nemohou dostatečně rozepnout a je ztíženo dýchání.

Obezita ale způsobuje i neurologické problémy, zvýšený nitrolební tlak bez zjevné příčiny, který má podobné příznaky jako nádor na mozku: závratě, zvracení, ale i poruchy vidění, které mohou vést k nevratnému poškození zraku. Cirhózu nebo stearózu jater si můžete přivodit i tehdy, saháte-li po alkoholu jen svátečně. Stačí mít pár desítek kil navíc, kvůli kterým se vaše orgány jako játra či ledviny doslova kontaminují tukem.

V neposlední řadě vede obezita k endokrinologickým problémům, k inzulinové rezistenci a následnému diabetu II. typu, ale třeba i syndromu polycystických ovárií, který může vést přes nepravidelný menstruační cyklus až k neplodnosti.

Kapitolu samu pro sebe představuje psychologický přesah obezity: poruchy sebevědomí, sociální izolace spojená s problematickým sebeuplatněním, to jsou základní stavební kameny deprese.

Hlavním strašákem obézních je metabolický syndrom. Je to řada rizikových faktorů, které vedou k předčasnému zhoršení zdravotního stavu a které máme často tendenci od sebe oddělovat. Jde přitom o smrtící koktejl příznaků, které není radno brát na lehkou váhu.

Významně metabolicky aktivnější je tuková tkáň, která je uložená mimo podkoží, v oblasti břicha, ve svalech a tukem obalených orgánech. Ta způsobuje komplexní metabolické změny, které působí ve vzájemné vazbě a mohou vyústit v metabolický syndrom.

Kritéria metabolického syndromu

Pokud splňujete první kritérium a pak alespoň dvě další, trpíte metabolickým syndromem

  • obvod pasu u žen nad 80 cm, u mužů nad 94 cm + 2 z následujících:
  • krevní tlak nad 130/85 mmHg
  • glykémie nalačno nad 5,6 mmol/l, nebo specifická léčba
  • triacylglycerol nad 1,7 mmol/l
  • HDL-cholesterol pod 1,25 mmol/l u žen a pod 1,03 mmol/l u mužů

Za základní problém metabolického syndromu je považována inzulinová rezistence, která vede k dalším potížím – rozvoji diabetu II. typu a komplikacím oběhového systému (jako je ateroskleróza, infarkt myokardu či mrtvice).

Hlavní problém syndromu tkví v tom, že se jedinec necítí nemocný, nemá vůli se léčit a k léčbě se dostává pozdě, když už je syndrom rozvinut nebo způsobí jeden z vážných následků.

Právě metabolický syndrom vede k výraznému zhoršení stavu, který by se při normální váze projevil třeba jen mírnou odchylkou v měření. Samotná obezita není spouštěčem vysokého krevního tlaku. Hypertenze je esenciální, nemá příčinu v obezitě, ale obezita tento daný stav výrazně zhoršuje..

Obezita ničí kluby a namáhá páteř, výsledkem jsou bolesti a někdy totální opotřebení mechanické a nevratné.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 1 Moje zhubnutí navždy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hlavne utikaz z tech vyjezdenych koleji

(Monika, 2. 11. 2012 16:43)

Dobry den,
ano, cteni je to srozumitelne a prijemne. Je jasne, ze nejde o zmenu docasnou, ale celozivotni, a jak pisete, clovek musi verit a zabojovat.
Ja bych se na vas chtela obratit po uspesnem hubnuti mych dobrych pratel. Behem pomerne kratke doby byli oba manzele k nepoznani. Krome toho, ze jim to skvele slusi se samozrejme citi lepe. ja sama jsem schopna se ovladat, ale presto bych potrebovala poradit s jidelnickem. Mohu se obratit na vas mail? Predem dekuji a tesim se.

Re: hlavne utikaz z tech vyjezdenych koleji

(Eva, 2. 11. 2012 23:24)

tak se prosím ozvěte na kgdolu@seznam.cz díky za zájem Eva

Jak cista prava...

(Iveta, 28. 4. 2010 11:51)

Uzasne cteni takhle podane je to jako rana do kebule, jak se stalo ze jsme se stali zabednenci? Vite to nekdo? Ja si tedy nevzpominam ale vim ze jsem byla hezka stihla divka a ted jsem stusta starsi zenska. Dost zacala jsem Evicinu dietku 25.4.2010 a je to uzasne! Kazdy den se moje telicko zmensuje a blizi se zpet k te stihle divce. I kdyz uz divenka nebudu stale muzu byt krasna zena!! Dekuji Evi!!!

Re: Jak cista prava...

(Andrea, 10. 1. 2012 22:18)

Já chci taky....:( Cítím se hrozně. Taky jsem bývala štíhlá, ještě před deseti lety, pak štítná žláza, špatná strava a dva porody....a pak už to prostě dolů nešlo. Různé diety, jojo efekt.....a tak dokola. Jsem nešťastná, ale jinak. Jsem psychicky na dně z toho, jak vypadám, jak mě bolí tělo a vyskakují ploténky. .....:(((

Re: Re: Jak cista prava...

(Eva, 11. 1. 2012 7:51)

Tak mi zkuste napsat na email kgdolu111@seznam.cz

chtěla bych zhubnout

(Jana, 20. 6. 2011 12:31)

co tu u tebe čtu,máš ve všem pravdu,a chtěl bych od tebe radu,jak se spolu prosím spojíme?

Re: chtěla bych zhubnout

(Eva, 20. 6. 2011 13:28)

Nechte svůj kontakt na email nebo mi napište na můj email.E

dobrý večer

(aninauli, 22. 11. 2010 20:35)

pilně čtu a poznávám se

Zkouška

(Lenka, 21. 9. 2010 0:08)

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o vaši pomoc ohledně hubnutí. Nevím ale kolik si účtujete, jsem na mateřské a tudíž nevím zda si vás můžu dovolit a pak co bych měla baštit? Vždy jsem byla nudle a po druhém těhotenství ne a ne kg dolů. Díky Lenka, můj mail:l.martinova@seznam.cz

Re: Zkouška

(Dáša, 2. 11. 2010 12:55)

Dobrý den i mě by zajímalo kolik si za jídelníčky účtujete. Nikde jsem se to tady nedočetla. Dnes jsem psala i na mail. Dáša

Rada

(Veronika, 6. 9. 2010 11:27)

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,je normální,že se zastaví hubnutí,váha nejde dolů apod.?Už 3 týden jsem neshodila ani deko a docela mě to štve,protože opravdu vše dodržuji.Pravidelně cvičím 3x týdně,jím podle vašich rad a nic..Děkuji za odpověď

Re: Rada

(Eva, 6. 9. 2010 12:13)

Verčo, už dávno jste mi měla napsat na email a mohly jsme to rozhýbávat. také záleží, jaké je BMI a jak se mění pbvod pasu.

SPIRULINA

(Ivča, 12. 8. 2010 23:56)

Dobrý večer,začala jsem až tedy po roce dneska Vaší dietu a chci se zeptat zda si mohu nebo mám koupit Spirulinu?

Díky za inspiraci

(Monika, 14. 7. 2010 18:31)

Vyzkoušela jsem vše, od vegetariánství, dělenou stravu,léky adipex, lindaxa, meridia, hoddia pod jazyk, vše na nic, jen si člověk ničí tělo.Vždy něco chybělo a vždy byl jojo efekt. Po těch lécích jsem myslela že umřu. Tělo jsem nenáviděla. Vy píšete tělíčko, jsem to já, to tělíčko, a musím ho mít ráda a podle toho se k němu chudáčkovi chovat. Jsem na začátku, držte mi palce a díky moc. M

Napište,

(Eva, 5. 5. 2010 22:11)

to může každý, odpovídám do 24 hodin.

Intuitivně cítíme, že

(AA., 5. 5. 2010 22:06)

se k sobě chováme dlouhodobě špatně ...semtam máme neúčinné záchvaty "dobra" s jojoefektem. Překonání se a vytrvalost přehluší slastný chvilkový pocit uspokojení z chuti a zasycení, kombinované výčitkou hned při slasti anebo po ní, ale všehopachuť ze sebe s množstvím přibývajících kil nabývá na síle a rozhodnutí v nás roky roste, i když se párkrát zklameme bídnými výsledky hokuspokusmi až najednou narazíme na skutečné výsledky - Vaše - a tak jsme povzbuzeni to rozhodně vyzkoušet a vydržet. Já taky. V časech ideálních mých 20let byly i míry takové: 90-62-90 /-51kg 160cm, z toho mi zbyla jen ta výška - skoro - 159cm, dnes mám 60let a míry úžasné: 119-109-119/-87kg - forma špekáček. A chuť to změnit. AA.
P.S. Mohu napsat na Váš mail kgdolu@seznam.cz?

Jsem zabedněná.....

(Hanka, 13. 1. 2010 23:51)

Jsem přesně na váze, jako jste byla vy ve 2. větě od konce tohoto úžasného čtení......vy jste BYLA.....já JSEM.....a nechci BÝT zabedněnou :)))

Kéž by mi to v té hlavě zůstalo...

(Erra - 43, 2. 1. 2010 19:49)

Rada a pomoc zároveň

(Eva, 22. 11. 2009 9:59)

Snad poprvé jsem tuto pravdu četla takto poutavě podanou. Končím s lhaním sama sobě. Chci svůj problém řešit!

pomoc

(Šárka, 5. 11. 2009 22:12)

Tahle slova jsou pro mě velkou pomocí, když se přestanu hlídat a lhát sama sobě, že to nevadí, že trochu přiberu... ta slova mě donutí podívat se na vše s rozumem a zase začít jíst a hý bat se správně.